Bayrak Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

BAYRAK SEÇİMİ NASIL OLMALIDIR?

Bayrak, belli bir topluluğu, kurumu veya ülkeyi temsil ettiği için önemli bir unsurdur. Bayrağı yalnızca kumaş üzerine basılan bir semboller bütünü olarak görmemek gerekir. Her bayrağın temsil ettiği kurumsal ve manevi bir anlam vardır. Bayrak satın alırken ve yaptırırken başvurulan firmaya dikkat etmek bu açıdan oldukça önemlidir.

Bayrakların kullanım amaçlarına ve kullanıldıkları yerlere göre farklı türleri vardır. Bu bakımdan bayrak satın alırken dikkat edilecek unsurların bayrağın türüne göre değiştiğini söylemek doğru olacaktır. Ancak bütün flamalar için geçerli bazı detaylar da bulunmaktadır. Flama üretimi için kullanılan kumaşın kaliteli ve sağlam olması, bayrağın canlı bir şekilde görülmesi dikkat edilmesi gereken başlıca hususlardır.

Kumaş Neden Önemli?

Bayrak, asıldığı yerde uzun süre kalabilmeli veya belli yerlerde muhafaza edilebilmelidir. Bu bakımdan özel bir kumaştan imal edilmesi gerekir. Bayrak genellikle polyester kumaştan yapılır. Özellikle gönderi bayrağının hangi kumaştan yapıldığı son derece önemlidir. Zira bayrağın rüzgâra, yağmura ve zorlu hava koşullarına dayanabilmesi için sağlam ve esnek bir kumaşa sahip olması gerekir.

Kumaş sadece dayanıklılık açısından değil, görünüm açısından da büyük bir önem taşımaktadır. Kalitesiz kumaş bir süre sonra deforme olacak, bayrağın sahip olduğu canlı görünüm yerini solgunluğa bırakacaktır. Bu yüzden bayrak üretimi kaliteli kumaştan yapılmalıdır. Kumaş bayrağı rüzgâr, toz gibi etkenlere karşı koruyabilmelidir.

Özel Bayrak, bayrağın taşıdığı anlamın bilincinde olarak üretim yapmaktadır. %100 polyester kumaş üzerine dijital baskı tekniğiyle bayrak üretimi yapan firmamız, ulusal bayraklardan kurum ve dernek bayraklarına kadar iç ve dış mekânlarda kullanılabilecek birçok flama üretmektedir. Firmamıza başvurarak oldukça uygun fiyatlarla kaliteli bayrak satın alabilir ve yaptırabilirsiniz. Bayraklarımız birçok kurum tarafından tercih edilmektedir.