Denizcilikte Bayrağın Önemi

Deniz ulaşımında uluslar arası standartlarda kabul edilen bazı kurallar vardır. Bu kurallara göre geminin ya da teknenin bazı bayraklar taşıması gerekir. Bayrak taşımak sadece ulusal ve uluslar arası sulardan bulunmanın gerekliliği değildir. Aynı zamanda diğer deniz taşıtları ve gemilerle kurulan iletişimde önemli bir yere sahiptir. 19.yüzyıldan beri geçerli olan bazı kurallara göre, belli sularda seyreden deniz taşıtlarının bazı bayraklara sahip olması gerekir. Bu durumda denizcilik için flama üretimi büyük önem kazanmaktadır.

Ulusal Bayraklar

Kişisel kullanımınızda olan tekneyi başka bir ülkenin karasularına sokmak için belli izinler almanız gerekir. O ülkeye girmek için pasaport ve vizeye sahip olsanız bile deniz aracıyla ulaşmak için izin almanız gerekecektir. Ancak karasularında bulunduğunuz ülke sizden o ülkenin bayrağını taşımanızı talep edebilir.

Bununla birlikte uluslar arası taşımacılık yapan gemiler için de aynı durum geçerlidir. Karasularına girdiğiniz her ülkenin bayrağı gemide mevcut olmalıdır, zira ülkeler bazı durumlarda böyle bir talepte bulunabilmektedirler. Ayrıca geminin kayıtlı olduğu ülkenin bayrağını taşıması her durumda zorunludur.

Kod Flamalar

Günümüzde deniz taşıtları arasındaki iletişim genellikle telsizle sağlansa da, kod flama adı verilen bayraklar da bu iletişimde önemli bir yere sahiptir. Uluslar arası gemilere açık sularda yüzen her geminin bu flamalara sahip olması gerekir. Her flamanın ayrı bir anlamı vardır. Örneğin denizde dalgıcınız varsa, bu anlama gelen flamayı çekerek yakınlardaki deniz taşıtını uyarabilirsiniz.

Kişisel ve kurumsal teknelerinizde kullanacağınız bayrakları kaliteli bayrak satışı yapan firmamızdan edinebilirsiniz. İşletmemiz tarafından üretilen bayraklar tamamen polyester kumaştan imal edilmekle birlikte dijital baskı sayesinde görsel açıdan da canlı olarak imal edilmektedir. Firmamıza başvurarak oldukça uygun fiyatlarla, deniz iklimine dayanıklı kumaştan üretilen bayrakları edinebilirsiniz.