Dijital Baskıda Araç Kaplama

Dijital Baskıda Araç Kaplama Nedir?
Araçların üstüne uygulanmakta olan reklam çalışmalarına genel anlamda Araç Giydirme veya Araç Kaplama adı verilmektedir. Bu uygulama dijital baskıda yapılmaktadır.

Dijital Baskıda Araç Kaplamanın Faydaları Nelerdir?
Dijital baskıda araç kaplama en iyi tanıtım reklamı olmaktadır. En önemli avantajı uzun süre geçerliliğini korumasıdır. Aynı zamanda araçlar trafiğe çıktığında direk reklam yapılmış olur ve faaliyet her an için gösterilir. Dijital baskıda araç giydirme için şahsi anlamda aracınızın olmasına gerek yoktur. Firmaya ait olan bir araç kaplanır ve yaklaşık 5 yıl kadar renkler solmadan kullanılabilir. Bu anlamda hem firmamız tanıtılmış olur hem de herhangi bir reklama gerek kalmadan uygun bir bütçe ile reklam yürütülmüş olur.

Dijital Baskıda Araç Kaplama Nasıl Yapılır?
Öncelikle uygulamanın yapılacağı aracın ölçüleri belirlenir. Ölçülerin ardından tasarım süresi başlatılır. Dijital Baskıda Araç Giydirme alanında uzman olan grafiker kadro ile yapılır. İstenilen araç kaplama uygulaması yapılır. Bu durumda uzman ekip her şeyden önce işlemi dikkatlice yapar ki sonrasında maddi ya da görsel anlamda hata olmasın. Yanlış baskı zaten araç giydirme sırasında kendini göstermektedir. Bu durumda dikkat edilmesi gereken en önemli şey ise; araç giydirme sırasında araca ait olan; kapı aralarına, kapı kollarına, çıtalara, cam kenarlarına, anahtar deliğine, arka silecek diplerine, farlara ve fitillere yazı, logo veya resmin gelmemesidir. Araç giydirme uygulaması için bu nedenle ölçülendirme yapılır sonrasında uygulama Dijital Baskı ile sağlanır.

Dijital Baskıda Araç Kaplarken Dikkat Edilecekler Nelerdir?

  • Araç kaplamanın belirli bir sıcaklıkta olması gerekmektedir. Bu durum deformasyonu en aza indirir.
  • Aracın tozlu, paslı ya da kirli olmaması gerekmektedir.
  • Kask folyo kullanılması daha sağlıklı olur.
  • Araca ait belli kanal kesimlerinde kanal ilacının kullanılması ön görülür.
  • Kask folyonun üstünde var olan delikler özel kalemlerle söndürülmelidir.
  • Bu konuda her zaman için profesyonel ekiplerden yardım alınmalıdır.